Referencer

FOREDRAG 2018/19

(Denne liste viser udvalgte foredrag)

  • 2020
  • Lejre Kommune 23 Januar.
  • 2019
  • BMS Cranes 14 Sep. 
  • London – England 16 Juli.
  • Daxiomatic 20 Juni.
  • Malmø – Sweden 19 Juni. 
  • Mærsk 4 Juni. 
  • Leadership Conference – Istanbul Turkey 22 Maj.
  • Center for familiepleje 4 Maj. 
  • ADVODAN Advokater 3 Maj. 
  • Årsmøde 29 April.
  • Livsværk 27 April. 
  • Størstrøm VUC 23 April.
  • IBM 5 April.
  • AddWish 2 April.
  • Maskinmestrenes Forening 7 Marts. 
  • Forbrugerrådet 6 Marts.
  • Roskilde Handelsskole 6 Marts.
  • Brøndby IF 27 Februar.
  • UU 20 Februar.
  • UngDanmark 2 Februar. 
  • AP Pension 28 Januar. 
  • BiQ 25 Januar.
  • Tryg Forsikring 24 Januar.
  • DYNAMIC 18 Januar.
  • EUC Nord 18Januar.
  • Erhverv Hjørrings Nytårskur 17 Januar.
  • UCN Nordjylland 17 Januar.
  • Momondo 10 Januar.
  • Aalborghus Gymnasium 8 Januar.
  • 2018
  • Award show unge København 21 December.
  • Tryg Forsikring 18 December.
  • Rungsted Gymnasium 13 December.
  • Haderslev Jobcenter 12 December. 
  • Kvickly Lederkonference 5 December.
  • Yousee Ledersamling 3 December.
  • Kolding UU 29 November.
  • TRYG 27 November.
  • DSB 21 November.
  • Danske Bank Talent udvikling 20 November.
  • Læresamling 15 November. 
  • Vestas 9 November.
  • VUC Syd 5 November.
  • Klintebjerg Efterskole 2 November.
  • Tryg elever 31 Oktober.
  • Assens 23 Oktober. 
  • IRMA Lederkonference 9 Oktober. 
  • Horsens Bibliotek 4 Oktober.
  • Classenskelegatsskolen 27 September. 
  • Classenskelegatskolen 26 September.
  • Netværksgruppe 17 September. 
  • ISS 13 September.
  • Kriminalforsorgen 7 September. 
  • ZBC 31 August.
  • TDC 28 August.
  • Netværksgruppe 23 August. 
  • DGI Esport 11 August.
  • Hassenberg Gym 9 August.
  • Kolding IBC 9 August.
  • Udvikling Assens 8 August.
  • The Whole Company 8 Juni.
  • Netværksgruppe 8 Juni.
  • Lindberg International 7 Juni. 
  • Kalundborg Kommune 31 Maj.
  • Ørsted Wind power 30 Maj.
  • Psyk+ 28 Maj.  
  • Danske Bank 24 Maj. 
  • Stevns Kommune 23 Maj
  • Tyskland 3 Maj.
  • Psyk+ 2 Maj. 
  • DCC Energi 20 April. 
  • VL Gruppe 18 April.
  • TEDx 14 April.
  • VID Gymnasium 23 Marts.
  • Skole & Uddannelse 22 Marts.
  • Københavns Kommune 17 Marts.
  • Dialab Bestyrelsesmøde 8 Marts.
  • Sephora 8 Marts.
  • Vejle Erhvervsskole Lærersamling 1 Marts. 
  • Forældre Foreningen Sorø 23 Februar. 
  • Yousee Retail 7 Februar. 
  • Ledership Conference 6 Februar.
  • Keynotespeak 2 Februar. 
  • Pepsi Nordic 25 Januar.
  • Yousee 24 Januar.
  • ISS Lederseminar 23 Januar.
  • Psykiatri Plus KBH 18 Januar.
  • Storstrømforsikring 17 Januar.
  • Danske Bank 16 Januar.
  • Psykiatri Plus 15 Januar.
  • Nets Danmark 12 Januar.
  • Aalborghus Gymnasium 9 Januar. 
  • Vestergaard 2 Januar. 
  • 2017
  • Yousee 20 dec.
  • Tårnby 19 dec.
  • Jobcenter Haderslev 13 dec
  • Assens ungdom 6 dec. 
  • D`bramante  1928 5 dec.
  • Hillerød 10 klasse center 4 dec.
  • Rosendalskolen & Hobro Søndre skole 30 nov.
  • VUC Nordsjælland 23 nov.
  • VUC Vejle 22 nov.
  • Nykredit Leasing 13 nov.
  • Børne og Unge 9 nov.
  • Kerteminde Efterskole 4 nov.
  • Læreforeningen Sjælland nov .
  • Aabenraa Kommune Karrieremesse 31 okt. 
  • Midtskole 30 okt.
  • Telia Danmark 26 okt.
  • Sorø Kommune 25 okt.
  • Gribskov Efterskole 24 okt.
  • Kalundborg Kommune 24 okt.
  • Tryg Forsikring 13 okt.
  • Skyum Idrætsefterskole 12 okt. 
  • Albertslund VUC 10 okt.
  • Campus Vejle 5 okt.
  • Nets Danmark 2 okt.
  • Copenhagen Marriott Hotel 30 sep.
  • Danske Bank 29 sep. 
  • Riss Friplejehjem 28 sep.
  • Tønder VUC 28 sep.
  • Assens Ungdomsskole 21 sep.
  • Helsingør 10 klasser 20 sep.
  • Guldborgsund kommune 15 sep.
  • Skanderborg Kompetencecenter 14 sep. 
  • Socialpædagogerne  11 sep.
  • Ølgod Efterskole forældre dag 3 sep. 
  • Gunslevholm Idrætsskole 1 sep.
  • Skandia Pension 31 August.
  • Yousee 26 August.
  • Dong 22 August.
  • IBC Kolding 21 August.
  • VUCSyd 9 August. 
  • Carl Ras 10 Juni. 
  • Privat arrangement 10 Juni.
  • Odense Community College 10 maj.
  • Brøndby IF Netværk 10 maj.
  • Intallishore 2 Maj
  • Albertslund 28 april
  • Netværk Danmark 25 april.
  • Vejle 19 april.
  • Primo Tour Ligaen 18 april
  • EA Sports Team 11 April
  • Albertslund 6 April
  • Fyns Erhvervs Netværk 30 marts.
  • Stibo Systems Partner Conference 30 marts.
  • Liga Håndbold 20 marts.
  • Haderslev VUC 6 Marts.
  • Cult A/S 2 marts. 
  • Ranum 14 feb. 
  • Gribskov 9 feb. 
  • Skyum Idrætsefterskole 1 feb.
  • Skolelederforeningen 27 Jan.
  • UCN Hjørring 17 jan.
  • Aalborg Gymnasium 16 jan.
  • Campus Vejle 13 Jan.
  • Eniro Keynote Speak 13 Jan.
  • 2016
  • Business Kickoff 8 dec. 
  • Danske Advokater 7 dec.
  • Skolelære & Ledere Vejle 7 dec.
  • Tårnby 6 dec.
  • Netværk Danmark 25 nov.
  • Nordvesthuset 19 nov.
  • Wella Denmark 7 nov.
  • DUSK-Net, 5 nov.
  • Speakersclub København  1 nov.
  • Speakerclub Århus 25 okt.
  • Nordvest Ungdom 12 okt.
  • Høje Taastrup Gymnasium 11 okt.
  • Athena Conference 6 okt.
  • IBC Kolding 4 okt.
  • Aabenraa Handelsskole 3 okt. 
  • LittleBigHelp Velgørenhed okt.
  • Brøndby Hallen 27  sept.
  • Nørbæk Efterskole 24 sept.
  • Fredensborg Kommune 22 sept.
  • Skandia 16 sept.
  • Fredensborg Kommune 15 sept.
  • Albertslund 12 sept. 
  • Dansk Standard 8 sept.
  • Ølgod Efterskole 4 sept.
  • Hotel Absalon 1 sept.
  • PricewaterhouseCoopers (PWC) 26 aug.
  • DSB 26 aug.
  • DSB 25 aug.
  • Helsingør Ungdomsskole 17 aug.
  • Momentum Academy 17 aug.
  • Udvikling Assens 16 aug.
  • Ringsted Musik- og Kulturefterskole 11 aug.
  • Christinelystskolen, Lemvig 2 aug.
  • Fagdag Lærerne i Gribskov Kommune 28 juni.
  • Skovvangskolen 21 juni.
  • Privat arrangement 9 apr.
  • Skolen ved Bülowsvej, Frederiksberg 2 apr.
  • Nykredit Bank, Finansforbundet 31 marts.
  • EUC Syd 29 marts.
  • Skolelederforeningen Konference 10 marts.
  • Center for pædagogisk udvikling 25 feb.
  • Hedensted Kommune 24 feb.
  • University College Nordjylland 18 feb.
  • Ishøj Gymnasium CPH West 10 feb.
  • Knord Lyngby 25 jan.